Resul Koluman, Tüm Pamuk Üreticilerine ve Sektör Çalışanlarına Hayırlı Bir Sezon Diledi

 İlçemizin en önemli gelir kaynaklarından biri olan pamuk sezonunun açılışı yaklaşıyor. Pamuk üreticilerine ve sektör çalışanlarımıza hayırlı, bereketli ve bol kazançlı bir sezon dileyen Koluman Tekstil sahibi Resul Koluman;

Bismil nüfusunun büyük bir bölümünün geçimini tarımdan sağladığını belirten Koluman, “İlçemiz ile özdeşleşen marka değeri taşıyan pamuk hem iç pazarda hem de dış pazarda önemli söz sahibidir. Geçen sene zor bir süreçten geçen üreticilere yapmış olduğumuz fiyat sürprizini bu yılda yaşatmak en büyük temennimizdir.

Bölgemizin pamuğunun İzmir pamuğuyla rekabete girebilmesi için üreticilerimizden ricamız; zamanında ilaçlama ve hasat yapması gerekiyor. Bu sadece bizim için değil üreticilerimiz içinde çok önem gerektiren bir konudur. Zamanında ilaçlama ve hasatla pamuk hak ettiği değeri görebilecektir.

Bismil’de organize sanayinin kurulmasıyla işsizliğin önüne geçileceğini belirten Koluman, organize sanayi ’de yer alacak fabrikalar sayesinde de sadece tarım alanında değil, tarımın yan kolları da gelişecektir dedi.

Bir cevap yazın