istanbul bismil derneği

İstanbul’da Bismil Köyler arası Futbol Turnuvası Düzenlenecek

İstanbul da faaliyet gösteren Diyarbakır Bismil Kültür ve Dayanışma Derneği geleneksel hale getirdiği, İstanbul da ki tüm Bismillileri bir araya getirerek heyecan yaşatan turnuvaya geçen sene pandemi nedeniyle ara verilmişti. BİSMİL derneği bu sene üçüncüsünü yaparak geleneği sürdürmek istiyor.

Turnuvaya geçen sene genç yaşta yakalandığı amansız hastalık nedeniyle vefat eden Bismilli hemşehrimiz Ramazan Özdemir in ismi verildi.

Turnuvanın 11 Eylül de başlanması planlanıyor.

Derneğin kurucu ve onursal başkanı Mehmet Sebih Altun yaptığı açıklamada derneğin kurulduğundan beri Bismillileri bir araya getirerek metropol İstanbul’da hemşerilerinin bir arada tutmanın ancak bu tür etkinliklerle mümkün olduğunu ve tüm Bismillileri bu turnuvaya katılmaya davet etti.

Derneğin yönetim kurulu başkanı Salih İpekçi İstanbul da bulunan tüm Bismil ve Savur ilçelerine bağlı köylerin daha önce ki turnuvalarda olduğu gibi yine bu turnuvada da katılım sağlayarak uzun zamandır faaliyet yürütemeyen derneğimizin bu etkinliği ile tüm hemşehrimize yeni bir heyecan getirerek pandeminin getirdiği sıkıntı ve stresin bu yolla aşılmasına bir nebze olsun katkıda bulunmak istediklerini ifade etti. İpekçi, İstanbul da bulunan tüm Bismil ve Savur’lu hemşirelerinin turnuvaya katılmaya davet etti. Turnuvada son başvuru tarihinin 25 Ağustos Çarşamba günü olduğu açıklayan İpekçi, maçların Maltepe ilçesinde yer Alan Girne spor kompleksinde yapılacağını, ve takım kurarak katılmak isteyenlerin ayrıntılı bilgi için kendilerine başvurmalarını istedi.

Turnuva için;

BAŞKAN
SALİH İPEKÇİ:05305162121

GENEL SEKRETER
FERSENDE MERİÇ:05323710677

SPOR KOMİTESİ BAŞKANI
METİN KOÇ:0 (537) 574 93 76

Bizlerde turnuvanın tüm Bismilliler için hayırlı olmasını temenni eder, bu tür etkinliklerle hemşehrimizi bir arada tutan Diyarbakır Bismil Kültür ve Dayanışma Derneği yönetimini kutlar başarılarının devamını dileriz.

Bir cevap yazın